FINALIZÁCIA

Pod pojmom finalizácia zvukových stôp sa skrýva veľmi komplexný, detailný a najmä nevyhnutný proces, bez ktorého sa nezaobíde žiadna dobrá nahrávka. Všetky kreatívne efekty, nastavenia hlasitosti, doladenie "farby" zvuku, spracovanie textúry zvuku, vyladenie frekvenčného spektra a mnoho ďalších dôležitých úkonov, ktoré prinášajú do zvukových nahrávok dokonalú rovnováhu. 

Mix a mastering zvuku tvoria takmer 85% celkového výsledku. 

Produkt je dodaný s kompletnou finalizáciou a masteringom podliehajúci vysielacím normám EBU R-128.

MIX

Mix je zodpovedný za balans hlasitosti všetkých nástrojov použitých pri nahrávaní zvukových stôp, zafarbenie zvuku, ošetrenie ekvalizérom, vytvorenie tzv. textúry zvuku, panovanie nástrojov do strán.

Ide o veľmi detailnú prácu, vyžadujúca si vysokú pozornosť, ktorú pri každom kroku mixu kladieme. V mixe sa pracuje s množstvom zvukových stôp, aj preto nie je správne si ho zamieňať s masteringom zvuku. 

Mastering zvuku

Mastering zvuku pracuje s rovnováhou frekvenčného spektra.

Výsledkom masteringu je kvalitná zvuková stopa, ktorú na profesionálnej úrovni doladíme o všetky potrebné detaily. Pomocou masteringu zabezpečíme, aby vaša nahrávka znela dobre na všetkých možných zariadeniach.

Mastering je finálnou etapou tvorby kvalitnej nahrávky, prichádza po mixe ako čerešnička na torte.  

Editácia

Vďaka editácii nahrávok dokážeme pracovať s rôznymi zvukovými vrstvami v rámci zvukovej stopy. Môžme tak odstrániť z nahrávky zvuky, ktoré do nej nepatria, prípadne pridať také, ktoré sa naopak do nahrávky dokonale hodia.

Vďaka editácii dokážeme vylepšiť menej kvalitné zvukové stopy a docieliť tak želaný výsledok. 

Supervízia / aranž

Pri tvorbe zvukových, hudobných nahrávok vám poskytneme profesionálny dohľad a poradenstvo pri riešení vašich požiadaviek, ktoré sa pri tvorbe skladieb a nahrávok vyskytnú. 

Čistenie nahrávok

Audio nahrávky dokážeme vyčistiť od všetkých nehodiacich sa ruchov. 

Stereo upmix

Procesom upmixovania dokážeme konvenčnú stereofóonu zvukovú nahrávku preformátovať na priestorový zvuk s označením 5.1. 

Vypočujte si naše referencie

Zobraziť viac referencií

Short 2 [0

0:00

Medium [1

0:00

backsound

0:00

Super súbor

0:00